Jsme tu pro vás již od roku 1993
Austrálie Austrálie Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Austrálie Austrálie Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Austrálie Austrálie Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Austrálie Austrálie Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Austrálie Austrálie Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Austrálie Austrálie Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

2024 Jihovýchodní Austrálie

Sleva 10 000 Kč - 1 volné místo pro muže na doobsazení! Poznejte nejkrásnější místa, města a národní parky jihovýchodní Austrálie v malé skupince pouhých 10 osob včetně zkušeného průvodce Jiřího Koubka.


Cena včetně tax: 129 990 Kč | 5 540 EUR*
12.02.2024 - 29.02.2024 Doprava: Letecky Ubytovaní: Hotely Strava: Dle programu Destinace: Austrálie

* Cena je kalkulovaná do 23,5 Kč/EURO

Sleva 10 000 Kč - 1 volné místo pro muže na doobsazení!
ODLET:
12. 2. z Letiště Václava Havla z Prahy.

NÁVRAT: 29. 2. do Prahy na Letiště Václava Havla. 

STRAVA: potraviny se nesmí do Austrálie dovážet, zejména ovoce a zelenina, např. jediný pomeranč vás může stát až několik tisíc na pokutě, v Austrálii je stravování asi o 50% dražší než u nás, každý den bude ale možnost nakupovat v supermarketech, kde je strava relativně dostupná. Ve finálních pokynech bude upřesněno, kolik snídaní je zajištěno v rámci ubytování.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, oskenovanou emailem, nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši 50 000 Kč / 2 130 € / os., po připsání zálohy na náš účet odešleme potvrzenou smlouvu zpět, vlastní doplatek je splatný do 29. 12. 2023, přibližně 3 týdny před odletem obdržíte finální informace a pokyny, spolu s pokyny obdržíte další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a 23,5 Kč / € (v případě platby v Eurech), všem cestujícím vyřídíme zdarma v rámci našeho servisu australské turistické vízum (detaily později), minimální/maximální počet účastníků: 10 osob.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, pohodlnou obuv (boty do přírody a boty do vody), opalovací krém s vyšším faktorem, zcela orientační kapesné ve výši od 500 AUD (mimo vstupy), oblečení volte vzdušné, letní, přibližné denní teploty okolo 27–32 °C s vyšší vlhkostí. 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha – Melbourne – Praha, veškeré letištní a bezpečnostní taxy, místní přelet Brisbane – Melbourne, 15x ubytování v hotelech, motelech, resortech ve dvoulůžkových pokojích (** až ***, na některých místech i vyšší kategorizace), 1x oběd, dopravu minibusem, plavbu lodí v Sydney, servis perfektního českého průvodce, vízum do Austrálie, pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: stravu (může se stát, že součástí ubytování bude i snídaně), příplatek 450 - 500 AUD / os. (vstupy do všech navštívených parků, objektů apod.) - vybere průvodce a bude hradit hromadně, fakultativní akce a výlety nad rámec programu, *pojištění - v případě zájmu je nutné uvést zájem do smlouvy a částku uhradit spolu s první zálohou při podpisu smlouvy, jinak pojištění nevznikne - více o pojištění + další varianty na https://www.avetour.cz/pojisteni.html - A) cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu (varianta C120 + CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 2 300 Kč / 98 € / osoba; B) cestovní pojištění (varianta B+CK2) 1 100 Kč / 47 € / osoba.

1. den

12. 2. pondělí – sraz všech účastníků na Letišti Václava Havla v 6:30 hod., odlet z Prahy s leteckou společností Qatar Airways v 9:25 hod. do Melbourne s přestupem v Dauhá.

2. den

13. 2. úterý – přílet do Melbourne v 18:25 hod. místního času, transfer na hotel v Melbourne.

3. den

14. 2. středa – odjezd směr Lorne, návštěva a pěší pochod/trek (maximálně 8 km) k jednomu z mnoha vodopádů (Erskine, Phantom nebo Sheoak aj.) divokou australskou džunglí, koupání v Apollo Bay nebo v jiné zátoce podél jižního australského pobřeží, odjezd na ubytování v Apollo Bay nebo okolí.

4. den

15. 2. čtvrtek – po jedné z nejkrásnějších panoramatických silnic světa – Great Ocean Road – podél australského pobřeží, zastávky, vyhlídky, mimo jiné i na ikonické skalní útvary příznačně nazývané 12 apoštolů, pokud počasí a oceán dovolí, sestup dolů na pláž po schodech Gibson Steps, otestovat si tak masivnost tamních skalních útvarů (pěší okruh cca 2,5 km), možnost spatřit koaly v divoké přírodě, odjezd na ubytování v Port Campbell.

5. den

16. 2. pátek – odjezd směr Melbourne, prohlídka největších zajímavostí druhého nejlidnatějšího města Austrálie, jako například nejstarší australské vlakové nádraží Flinders Street Railway Station, náměstí Fed Square, které je dějištěm umění, kultury a veřejných akcí, plážová oblast St. Kilda atd., ubytování v Melbourne.

6. den

17. 2. sobota – delší přejezd vnitrozemskou částí do hlavního města Austrálie, Canberry, vybudováno "uměle", aby se zamezila rivalita mezi dvěma největšími městy, zastávka u parlamentu, vyhlídka Mount Ainslie, dojezd na ubytování v Canberra.

7. den

18. 2. neděle – přejezd k pobřeží až do půvabné zátoky Jervis Bay, procházka podél pobřeží a po krásných plážích s bílými písky, možnost koupání, při troše štěstí můžete spatřit delfíny, tuleně a různé druhy vodních ptáků, dojezd na ubytování v Sydney.

8. den

19. 2. pondělí – návštěva největšího města celé Austrálie, pěší procházka centrem, vyhlídka na město z AMP Tower (nejvyšší bod města - 305 m), impozantní městská opera, botanická zahrada The Domain, vyhlídky na ikonický most Harbour Bridge, ubytování v Sydney.

9. den

20. 2. úterý – plavba lodí přes záliv, scénické záběry na město, koupání na pláži v malebné Manly Beach – jedna z nejslavnějších v Austrálii, odjezd lodí zpět do centra, ubytování v Sydney.

10. den

21. 2. středa – odjezd ze Sydney směr Blue Mountains – Modré hory – strhující národní park, gigantické skalní útvary, procházka horským údolím, projížďka po nejstrmější železnici na světě, jízda lanovkou nad údolím bizarních skal, kratší pochod pralesem, vodopády Wentworth a Katoomba, odjezd na ubytování.

11. den

22. 2. čtvrtek – delší přejezd přes vnitrozemí (outback) Nového Jižního Walesu, přes Tamworth – country město s obří zlatou kytarou, ubytování v Armidale nebo okolí.

12. den

23. 2. pátek – Waterfall Way – průjezd významnou částí scénické silnice č. B78 vedoucí z vnitrozemského Armidale až do Coffs Harbour, která prochází řadou nádherných národních parků plných úchvatných roklí, vodopádů, vzácných rostlin a zvířat, vodopády Wollomombi patřící k nejvyšším v Austrálii a masivní kaskády Ebor Falls, ubytování v Tenterfield nebo okolí.

13. den

24. 2. sobota – národní park Bald Rock, kde se mimo jiné nachází 2. největší monolit na světě, pěší výstup po skalnatém monolitu (okruh cca 3,2 km), příjezd k oceánskému pobřeží – Byron Bay – nedá se srovnat s žádnou jinou lokalitou, nádherné město kypící přírodním způsobem života, Cape Byron – nejvýchodnější mys Austrálie, podle časových možností koupání na pláži, ubytování v Tweed Heads nebo okolí.

14. den

25. 2. neděle – národní park Lamington vyhlášený deštnými lesy s cedrovými stromy, se stromy rodu Macrozamia – nejstarší formou vegetace na světě a podivnými stromy Antarctic Beech, procházka skrz džungli v korunách stromů (celkem cca 4 km), později pravděpodobně poslední koupání na slavné pláži Surfers Paradise, odjezd do Brisbane, ubytování v Brisbane.

15. den

26. 2. pondělí – třetí největší město Austrálie, prohlídka historického jádra města, malebných parků, městské radnice ve stylu italské renesance, honosná neogotická katedrála sv. Štěpána, případně Queenslandské muzeum, galerie moderního umění, nákupy v Queens Street a okolí aj., ubytování v Brisbane.

16. den

27. 2. úterý – vrácení auta, odjezd na letiště, přelet do Melbourne, podle aktuálních časových možností další zajímavosti města, slavná městská tramvaj, více jak 140 let starý Queen Victoria Market, další program ve večerní Melbourne. Ubytování v Melbourne.

17. den

28. 2. středa – osobní volno, případný další program podle aktuálních časových možností, další zajímavosti města – Eureka Tower s vyhlídkovou plošinou, Centrum vědy a techniky s planetáriem atd. Část dne lze využít k posledním nákupům, procházkám. Večerní přesun na letiště, odlet zpět do Prahy ve 22:10 hod. opět přes Dauhá.

18. den

29. 2. čtvrtek – přílet do Prahy ve 12:55 hod. místního času.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo na případnou změnu programu s ohledem na letový řád a na místní podmínky.
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK).

Cena včetně tax: 129.990 Kč
délka pobytu:
18 dní

termín:
12.02. - 29.02.2024
2024 Jihovýchodní Austrálie Sleva 10 000 Kč - 1 volné místo pro muže na doobsazení! Poznejte nejkrásnější místa, města a národní parky jihovýchodní Austrálie v malé skupince pouhých 10 osob včetně zkušeného průvodce Jiřího Koubka. více zde »